انواع مهاجرت

مهاجرت به استرالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان است. با این حال، متاسفانه این کشور یکی از گران قیمت‌ترین کشورها برای تحصیل است .شهریه‌های تحصیل در دانشگاه‌های استرالیایی به شدت وابسته به محل تحصیل، رشته تحصیلی و دوره تحصیلی شما است.

برخی دانشگاه‌های استرالیایی، به عنوان مثال، دانشگاه ملی استرالیا (ANU) که یک موسسه ملی با رتبه بالا (رتبه ۲۴ جهانی در رتبه بندی (QS World 2019) است، تخمین رسمی از هزینه‌ تحصیل در استرالیا به دانشجویان ارائه می‌دهند. هزینه سالانه برای دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی در دانشگاه ملی استرالیا از ۳۶۴۰۰ دلار استرالیا (حدود ۲۶۱۵۰ دلار آمریکا) برای دوره‌های کارشناسی هنر و تا ۴۳۶۸۰ دلار استرالیا (حدود ۳۱۳۸۰ دلار آمریکا) برای دوره‌های کارشناسی علوم یا علم پزشکی می‌باشد.

برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، شهریه‌های سالانه از ۳۶۴۸۰ دلار استرالیا (حدود ۲۶۲۰۰ دلار آمریکا) برای برخی دوره‌های کارشناسی ارشد شروع شده و به مبالغ ۴۵۶۰۰ دلار استرالیا (حدود ۳۲۷۶۰ دلار آمریکا) می‌رسد.

شهریه دوره‌های دکتری نیز به طور مشابه از ۴۱۲۸۰ دلار استرالیا (حدود ۲۹۶۵۰ دلار آمریکا) شروع شده و افزایش می‌یابد. با این حال، دوره‌هایی مانند دوره جراحی و دکترای پزشکی نیز در دانشگاه ملی استرالیا وجود دارند که شهریه تحصیلی آن‌ها ۸۰۱۳۶ دلار استرالیا (حدود ۵۷۸۰۰ دلار آمریکا) است.

هزینه خدمات تحصیلی و هزینه‌های رفاهی، یکی دیگر از موارد هزینه تحصیل در استرالیا است که برای خدمات و امکانات رفاهی غیرآکادمیک دریافت می‌شود. حداکثر این هزینه در سال ۲۰۱۸ معادل ۲۹۸ دلار استرالیا   (حدود ۲۱۴ دلار آمریکا) است. البته لازم به ذکر است، همه دانشگاه‌های استرالیا این هزینه را دریافت نمی کنند.

دپارتمان امور داخلی دولت استرالیا بیان می‌کند که شما باید اثبات نمایید که مبلغ ۲۰ هزار دلار استرالیا (حدود ۱۴۶۰۰ دلار آمریکا) جهت هزینه‌های زندگی یک ساله استرالیا را در اختیار دارید. اگر شما یک همراه با خود به این کشور می‌آورید، باید مبلغ ۷۱۰۰ دلار استرالیا (حدود ۵۱۰۰ دلار آمریکا) به این مبلغ اضافه نمایید؛ و اگر شما دارای فرزند هستید، باید نشان دهید که برای هر فرزند مبلغ ۳۰۴۰ دلار استرالیا (حدود ۲۲۰۰ دلار آمریکا) پول در اختیار دارید.

به همراه اثبات این تمکن مالی، شما باید نشان دهید که توانایی مالی پوشش هزینه‌های سفر هوایی برای خودتان و همه افراد خانواده‌تان و هم‌چنین شهریه مدرسه برای هر یک از فرزندان بین سنین 5 تا ۱۸ سال را دارید.

کلیه این مراحل با بهره گیری از تخصص و تجارب موسسه مهاجران راه فردا در کمترین زمان و به بهترین شکل ممکن تسهیل و تسریع و انجام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، شما باید شرایط ضروری زیر را دارا باشید:

قانون ورود موقت به استرالیا :(GTE)

 • این طرح از نوامبر سال ۲۰۱۱ مطرح شده است و براساس آن متقاضی اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا، باید بتواند دلایل واقعی خود برای اقامت موقت در استرالیا را شرح دهد. این طرح شامل افرادی که قصد تحصیل در استرالیا یا همراهی یک دانشجو به عنوان یک وابسته اعم از همسر یا فرزند یا به عنوان سرپرست قانونی را دارند نیز می‌شود.
 • مهم‌ترین مواردی که در GTE مد نظر قرار داده می‌شود:
 • شرایط فعلی کشور شما
 • شرایط بالقوه شما جهت اقامت در استرالیا
 • اهمیت دوره انتخابی برای آینده شما
 • سابقه مهاجرتی شما
 • سایر موارد

متقاضی باید شواهد کافی برای حمایت از این امر که قصد وی در استرالیا موقتاً برای هدف تحصیلی است یا همراهی یک دانشجو به عنوان بستگان یا ولی او، ارائه کند. این بدان معنا است که هر متقاضی باید نشان دهد که به دنبال تحصیل در استرالیا و سپس ترک آن جا (به سمت کشور خود) است. شما باید یک نامه تنظیم کنید که ثابت کند که شرایط شما با معیارهای ویزای تحصیلی استرالیا مطابقت دارد. پس از آن، این مدرک توسط افسر مربوطه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. افسر مسئول بررسی خواهد کرد که آیا شرایط شخصی شما، شرایط مورد نیاز GTE را برآورده می‌سازد یا خیر.

 • مدارک مورد نیاز مالی

زمانی که درخواست ویزای تحصیلی خود را ارسال می‌کنید، باید مدارک کافی را برای نشان دادن حمایت مالی کافی برای شهریه تحصیلی، هزینه سفر و هزینه‌های زندگی برای دوره مد نظر و انتخابی خود ارائه نمایید. این مدارک مورد نیاز بسته به اینکه شما از چه کشوری هستید و در چه موسسه‌ای مشغول به تحصیل خواهید بود، می‌تواند متفاوت باشد.

در بسیاری از موارد، میزان تمکن مالی مورد نظر به عنوان کمک هزینه کافی به طول دوره تحصیل و شهریه‌های آن بستگی دارد.

 • مدارک سلامتی

به عنوان یک متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا، شما باید تحت آزمایش‌های پزشکی مختلفی قرار بگیرید. این آزمایش‌ها بستگی به برخی پارامترها دارند:

 • نوع ویزایی که شما برای آن درخواست داده‌اید.
 • طول مدت اقامت شما در استرالیا
 • سطح ریسک سل کشور شما
 • فعالیت‌های مدنظر شما در استرالیا
 • مورد خاصی که ممکن است پیش آید.
 • وجود هر نوع شرایط پزشکی چشم‌گیر

همه هزینه‌های مربوط به آزمایش‌های پزشکی به عهده متقاضی می‌باشد.

 • مدارک کیفری

هر کسی که قصد ورود به استرالیا را داشته باشد، از لحاظ شرایط مورد نیاز فردی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به عنوان یک فرد که قصد ورود موقت به استرالیا را دارد، ممکن است از شما درخواست شود تا گواهی‌های پلیس برای هر یک از کشورهایی که در ۱۰ سال گذشته از زمانی که ۱۶ ساله شده اید، در آن‌ها به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر زندگی کرده اید (این زمان بلافاصله از تاریخ قبل از درخواست ویزا محاسبه می‌شود) را ارائه کنید.

 • بیمه درمانی دانشجویی بین المللی (OSHC)

با توجه به بالا بودن هزینه‌های پزشکی و درمانی در استرالیا، داشتن بیمه سبب صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های زندگی شما در استرالیا می‌شود.

پوشش بیمه‌ای دانشجویان خارجی که به اختصار OSHC نامیده می‌شود، برای تمامی دانشجویان خارجی که در حال تحصیل در استرالیا هستند، الزامی می‌باشد. به عبارت ساده‌تر، دولت استرالیا داشتن بیمه دانشجویی را یکی از شرایط مهم برای صدور روادید تحصیلی قلمداد می‌کند. با توجه به اینکه سازمان های پزشکی و درمانی استرالیا دانشجویان خارجی را تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهند، دانشجویان خارجی باید قبل از ورود به خاک استرالیا بیمه خود را برای طول دوره تحصیل خود در استرالیا تهیه کنند.

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا باید در یک بیمه درمانی بین المللی برای مدت زمان تحصیل خود در استرالیا ثبت نام نمایند. این شرط بیمه درمانی برای همه متقاضیانی که به دنبال تحصیل در استرالیا هستند، اجباری است.

 OSHC یک روش بیمه درمانی است که برای دانشجویان بین المللی طرح ریزی شده است که به شما کمک خواهد کرد تا هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی احتمالی که ممکن است در حین تحصیل در استرالیا با آن‌ها مواجه شوید را تامین نمایید. این بیمه هم‌چنین میزان مشخصی از خدمات دارویی و اورژانسی را نیز پوشش می‌دهد.

در کلیه مراحل، داشتن مدارک معتبر زبان انگلیسی با نمره مورد قبول اعلام شده توسط دانشگاه مقصد الزامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *